Alkolsüz Bira Markaları ve Fiyatları

Alkolsüz Bira Markaları ve Fiyatları

Alkolsüz bira normal biralar gibi rengi ve tadı olan fakat içerisinde alkol olmayan biralardır. Son zamanlarda üretimi ve tüketimi artan bu biralar ülkemizde de çok fazla tercih edilmektedir. Alkolsüz bira markaları hakkında bilgi vermeden gelin öncelikle alkolsüz bira nedir bundan bahsedelim.

 

Alkolsüz Bira Nedir

Alkolsüz bira tıpkı normal bira gibi üretilen fakat ısıtma işlemiyle alkolün içinden tamamen alındığı biralardır. Fakat bazı bira markalarında çok az olmak şartıyla alkol bulunabilir. Şişe arkasındaki yazılardan içecek içerisindeki alkol hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ülkemizde en fazla tüketilen içeceklerin başında yer alan bira özellikle yemeklerle ve arkadaşlarla sohbetlerde güzel gitmektedir. Fakat alkol kullanmayanlar daha önceden bu tattan yoksun kalmakta ve zevkle içememektedir. Bu durumun farkına varan üreticiler normal alkollü bira gibi tada sahip alkolsüz biraları üretme kararı aldılar. Özellikle yurt dışında kısa sürede büyük ilgili gören bu içecekler diğer ülkelere de ihraç edilmeye başlandı ve başarıyla satıldı. Günümüzde alkolsüz bira içenlerin sayısı her geçen gün artmakta ve elde edilen verilere göre artmaya da devam edecektir. Eğer alkol kullanmıyorsanız ve biranın tadını merak ediyorsanız veya daha önceden alkol kullanıyor ve şimdi kullanmama kararı aldıysanız alkolsüz bira içebilir ve yemeklerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Gelin lafı daha fazla uzatmadan  birlikte bu bira markalarına ve fiyatlarına bakalım.

Alkolsüz Bira Markaları ve Fiyatları

Alkolsüz bira markaları arasında en popular olanları kuşkusuz Efes alkolsüz bira ve Migros alkolsüz bira markalarıdır. Aşağıda diğer alkolsüz bira markaları ve alkolsüz bira fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 1. Heineken 0.0
 2. Efes alkolsüz bira
 3. Athletic Brewing Company
 4. Two Roots Brewing Co
 5. Wellbeing Brewing
 6. 17 Mile Porter
 7. Brooklyn Crafted: Extra Spicy Ginger Beer Can
 8. BrewDog
 9. Clausthaler
 10. Bravus Brewing
 11. Buckler: Alkolsüz Soluk Lager
 12. Erdinger
 13. Kalibur
 14. Bitburger
 15. Migros alkolsüz bira

 

Yukarıda yer alan markalardan bir kısmı Türkiye’de  satılırken bir kısmı satılmamaktadır. Özellikle Efes alkolsüz bira ve Migros alkolsüz bira markalarını Migros ve tekel bayilerden bulabilirsiniz. Efes için fiyatlar ortalama 15 – 20 TL civarında değişirken Migros içerisinde satılan malt içeceklerin fiyatı da 4,45 TL ile 22 TL arasında değişmektedir. En doğru fiyatları Migros veya tekel bayine giderek öğrenebilirsiniz. Alkolsüz bira içimi ülkemizde çok fazla yaygın olmadığı için büyük marketlere ve tekel bayilerine gitmenizi öneririz. Aksi takdirde istediğiniz biraları bulamayabilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz biralardan farklı olarak sizin bildiğiniz ve içerisinde alkol bulunmayan biralar varsa bunları yorumlar kısmında hem bizimle hem de diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Bu tür diğer yazılarımız için sitemizi gezebilir, birbirinden faydalı içeriklere ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir