En İyi Viski Markaları

En İyi Viski Markaları

En İyi Viski Markaları

Viski içmeyi veya sert içecekleri seviyorsanız doğru yazıya geldiğiniz. Bu yazımızda sizler için en iyi viski markaları ve fiyatları hakkında bilgiler verdik. Aşağıda yer alan markaları ilk denemenizden itibaren severek içmeye devam edebilirsiniz. Bu liste uzman viski tadımcılarından edinilen bilgiler doğrultusunda hazırlanmış ve sizlere sunulmuştur. Lafı daha fazla uzatmadan gelin viski çeşitleri listesine birlikte göz atalım.

En İyi Viski Markaları

Viski denildiğinde birçok kişinin aklına oldukça acı ve sek içilmesi zor bir içki gelmektedir. Viski içimi en sert olan içkilerden birisidir ve sek olarak tüketen sayısı oldukça azdır.  İşte karşınızda birbirinden güzel viski çeşitleri;

1)     The Macallan

İskoçların gözde içkisi olan The Macallan birçok viski gurmesi tarafından en iyi viski olarak seçilmiştir. 8 ile 30 yıllık arası olan ve oldukça kaliteli olan bu viski özellikle lüks otellerde ve organizasyonlarda sunulmaktadır. Fiyatı yaklaşık olarak 300 TL’den başlamaktadır. Her markette ve tekel bayinde satılmayan bu viskiyi büyük market ve tekellerde bulabilirsiniz. Diğer viski çeşitleri ile kıyaslandığında içimi oldukça yumuşak ve tatlıdır.

2)     Lagavulin

İçildikten sonra damakta isli bir tat bırakan Lagavulin birkaç dakika sonra isli tadın kaybolmasıyla gerçek tadını ortaya çıkarmaktadır. İlk alınan yudumda beğenilmeyen fakat bardağı elinizden bıraktığınızda gelen o tat birçok kişinin içmeye kıyamadığı viskiler arasındadır. En iyi viski markaları  arasında bazı gurmelerce açık ara 1. Olsada genele bakıldığında 2. Sırada yerini almıştır. İsli viskiler arasında olan bu viski beğenilenler tarafından oldukça sık tüketilmektedir. Hatta birçok içici Lagavulin içtikten sonra diğer viskileri içmediğini dile getirmiştir. Lagavulin fiyatları yaklaşık olarak 550 TL’den başlamaktadır.

3)     Glenmorangie

Listedeki diğer viski markalarına oranla daha yumuşak bir içimi olan Glenmorangie içenlerin tekrar tekrar içtiği viskilerden birisidir. Özellikle keyfine ve rahatına düşkün kişiler tarafından oldukça fazla tüketilen bu viski yaklaşık olarak 400 TL’den başlamaktadır. Yurt dışından getirilen bu içkilerin fiyatları gelen vergi zamları ile birlikte değişiklik göstermekte ve yenilenmektedir. En doğru fiyatı sitemizi güncel olarak takip ederek öğrenebilirsiniz.

4)     Ardbeg

Yaklaşık fiyatı 500 TL olan Ardbeg viski çeşitleri arasında isli ve yoğun bir tada sahip olan bir içkidir. İçenler tarafından aktarılan bilgilere göre tadı     Lavagulin ve Talisker markalarına benzemekte fakat islilik hissi Ardbeg’de daha yoğundur. Fiyatları da yaklaşık olarak 500 TL’den başlamaktadır.

5)     Laphroig

Bir çeşit deniş yosunu ile tütsülenmiş bu viski içenler tarafından genellikle beğenilmektedir. Viski içmeye yeni başlayanların damat tatları oturana kadar biraz uzak kalması, damak tadı oturanların ise kesinlikle denemesi gereken bir viskidir. Deniz yosunu ile tütsülenmiş olması damakta okyanus lezzeti bırakmakta ve içenlere sürekli içme hissi yaratmaktadır. Laphroig viski fiyatı yaklaşık olarak 500 TL’den başlamakta ve yılına ve hacmine göre artmaktadır.

6)     Balvenie

En iyi viski markaları arasında kuşkusuz Balvenie markasına yer vermezsek haksızlık etmiş olurduk. Oldukça yumuşak içimi olan ve birçok çeşidinde ağızda bal, hurma gibi tatlar bırakan bu viski ülkemizde de hatırı sayılır ölçüde kitleye sahiptir. Özellikle Free-Shop gibi yerlerden temin edilen bu viski yaklaşık olarak 600 TL’den satışa sunulmakta ve yılına  ve aromasına göre çok yüksek rakamlara çıkmaktadır.

7)     Chivas Regal

Ülkemizde en fazla tüketilen viski çeşitleri arasında zirvede olan Chivas Regal listemizde de yerini alıyor. Her tekel bayinde ve alkol satan marketlerde bulabileceğiniz bu viski genellikle sek tüketilmektedir. İçimi diğer viskilere göre oldukça yumuşak olan bu viski kolaylıkla yudumlanarak mideye indirilebilir. İlk defa viski içecekler genellikle Red bull ile karıştırarak tüketmektedir. Chivas Regal güncel fiyatı 20’lik 100 TL’den başlayarak hacmine ve yılına göre artarak gitmektedir.

 

Yukarıda sizler için en iyi viski markaları listesi hazırladık. Listeden istediğiniz bir viskiyi deneyebilir ve keyifli anların tadını çıkarabilirsiniz. İlk sıralardaki viski çeşitleri için Free-Shop dükkanlarına gidebilir ve istediğiniz tüm içecekleri orada bulabilirsiniz. Bu ve bunlara benzer diğer yazılarımız için sitemizi gezebilir, birbirinden faydalı içeriklere göz atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir